<< Terug naar het nieuwsoverzicht

Der Schatz im Werratal, Thüringen – Auf dem Friedhof der Eiszeit-Tiere (GEO nummer 7, Juli 2005)

In het deze week verschenen nummer van het Duitse tijdschrift GEO (Nummer 7, Juli 2005) is een 22 pagina’s lang, zeer interessant en fraai geïllustreerd artikel verschenen over de vindplaats Untermassfeld (Thüringen, Duitsland). Deze circa 1.000.000 jaar oude vindplaats is geen onbekende, Dr Ralf-Dietrich Kahlke (Weimar), lid van de Werkgroep Pleistocene Zoogdieren, heeft er verschillende lezingen over gehopuden op WPZ-bijeenkomsten.

In het artikel wordt uitvoerig bericht over de rijke vindplaats, de jaren lange opgravingkampanjes, de preparatie van de schitterende fossiele beenderen en gebitselementen (kleine en grote landzoogdieren) en de interpretaties van de zoogdieren. Untermassfeld is een vindplaats waar zeer veel verschillende grote roofdieren zijn aangetroffen, deze spectaculaire dieren zijn dan ook zeker niet onderbelicht in dit tijdschrift.

Het tijdschrift GEO is een aanrader voor de WPZ-leden. Het is in Nederland in allerlei tijdschriftenkiosken verkrijgbaar en kost slechts 7 Euro’s.

Dick Mol
(Natuurmuseum Rotterdam).

<< Terug naar het nieuwsoverzicht